47 Olimpiada języka angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć wszystkim, jak wam poszedł etap szkolny? Mam nadzieję, że jak najlepiej :) Ma ktoś już tegoroczny arkusz? Jeśli tak to poprosiłabym o link albo o wysłanie mi go na maila, bo niestety nie pamiętam dokładnie zadań żeby porównać sobie odpowiedzi z kluczem.
Cześć! Chyba całkiem dobrze. Zwłaszcza gramatyka, bo odnoszę wrażenie, że była w tym roku stosunkowo łatwiejsza. Też nie znalazłam jeszcze arkusza, ale pamiętam kilka zadań, więc jak chcesz to napisz czego nie możesz sobie przypomnieć, może będę mogła pomóc :)
Największy problem mam z ostatnim zadaniem, nie pomyślałam, żeby zapamiętać swoje odpowiedzi. Ale moja anglistka mi dzisiaj powiedziała, że na jutro mi to sprawdzi, więc może wytrzymam haha :)
A wie ktoś może jaki zazwyczaj jest próg do etapu okręgowego? Bo właśnie dostałam wynik (41/60) i zastanawiam się czy mam szanse się dostać dalej.
Rok temu był 35, dwa lata temu 40 (ale wtedy było zdalnie więc próg był trochę zawyżony)
Więc zdecydowanie masz szansę :)
Też sądzę, że z takim wynikiem masz duże szanse.
Ja jeszcze swojego nie znam, ale z obliczeń wychodzi mi około 40.
Witam, jak się przelicza punkty z etapu ustnego? Jest jakiś mnożnik czy po prostu dodaje się do wyniku z etapu pisemnego?
Jesli dobrze pamiętam, sumuje sie punkty z cześci ustnej i pisemnej. W ustnej dostajesz max po 10 pkt za jezyk i 10 za wiedzę ( content). Tak było 2 lata temu kiedy ktoś kogo dobrze znam zdawał :)
@iwonajas jak patrzę na wyniki ostatnich lat http://www.woe.edu.pl/olimpiada, to wydaje mi się, że musi być jakiś mnożnik, bo jakby się po prostu dodawało, to inne osoby zostałyby przepuszczone do finału np. w 2021/22.
Dostajesz do 10 punktów za wiedzę i do 10 za język. Z tego jest wyciągana średnia, a potem organizatorzy ustalają przelicznik (wydaje mi się, że przez ostatnie 3 lata było to 7). Czyli np. 8 za język, 9 za wiedzę daje ci 8.5 i z przelicznikiem 7 wychodziłoby 59.5.
Temat przeniesiony do archwium.