Rodzajnik

Temat przeniesiony do archwium.
Jak rozwiązać zadanie z podręcznika. W podreczniku obok napisanego słówka mug trzeba wpisać liczbę. Zastanawiam się jak to przetłumacz write a number next to a mug albo write a numer next to mug. Wydaje mi się że jednak kubek jest tu traktowany jako słowo a nie jakiś tam kubek ale nie jestem pewny która wersja jest prawidłowa.
najlepiej: next to the word mug
albo: next to "mug" - z cudzysłowem jeżeli to będzie zapisane
@Bary123
Proponuje nie zakladac wielu tematow o tej samej nazwie/tematyce "Rodzajnik" tylko kontynowac w jednym.
Kiedy dajemy przedimiki przed nazwami członków rodziny?
He doesn't have time for drinking and partying any more. He is a father now. (in general)
He has the right to see his son. He is the father (of his son)
jak dziecko mowi o swoich rodzicach, to nie dajemy przedimkow, bo wtedy Mother father sa jak nazwy wlasne.
W roznych innych przypadkach uzywamy przedimkow. Problem jest zbyt szeroki,zeby wyjasnic na forum. Jakie regulki sam znalazles w internecie i czego nie rozumiesz?
Dzięki
jak dziecko mowi o swoich rodzicach, to nie dajemy przedimkow

Ale dajemy zaimek dzierzawczy i mowimy my mother, his father itd. Dlatego lepiej Barry123, abys podawal przyklady zdan w swoich zapytaniach.
Nie było chyba pytania o zaimki dzierżawcze. mam wrażenie, że Barry123 wie o zaimkach dzierżawczych.
Kiedy chce nauczyć małe dzieci jakiś słówek i pokazuje im obrazek np z samochodem to mam powiedziec this is a car czy this is car? Bo jednak nie mam na myśli jakiegoś samochodu tylko samo słowo.
a car
tym razem nie chodzi o słowo, ale o przedstawienie graficzne samochodu, a więc o obiekt.
Kiedy chcę powiedzieć samochód jest obok domu. 1 Car is next to 2 house to czy w miejsce 1 i 2 mogę dać jak chcę a, the albo nic?
zdania beda mialy rozne znaczenie
Mógłbyś rozwinąć?
mam Ci tlumaczyc cala teorie?
Nie. Napisz tylko czy może być nic bo np spotkałem się z nauczycielem który mówił let's go to exercise number 2. To jest dobrze? Przeciez exercise jest policzalne
w takiej konstrukcji 'exercise number 2', 'page 25', 'Figure B' - z liczbą lub literą na koncu - rzeczywiscie nie uzywa sie przedimkow
A jak zaczynam zdanie jakimś policzalnym słówkiem np table to wtedy też mogę nic nie dawać przed tym słowem?
Nie. Policzalne to policzalne
Dziękii
Czy zdanie I guess Father is calling jest poprawne gramatycznie a jeżeli tak to czemu przes father nie trzeba rodzajnika?
Cytat: Bary123
Czy zdanie I guess Father is calling jest poprawne gramatycznie a jeżeli tak to czemu przes father nie trzeba rodzajnika?

https://ell.stackexchange.com/questions/232721/is-it-correct-to-omit-the-definite-article-before-the-word-dad-father-and-m
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pytania dotyczące języka angielskiego

 »

Pomoc językowa