Polecana szkoła językowa

1-30 z 481
poprzednia |
Cześć , mam ogromny problem , muszę koniecznie jak najszybciej zapisać się gdzieś na angielski (w Warszawie), bo wydaje mi się , że zaczęłam się już cofać w nauce (roczna przerwa, strasznie tego żałuję)... Obecnie w szkole mam zaledwie 2h angielskiego (szkoła jest nastawiona na francuski) , na dodatek nauczycielka wydaje mi się młoda i niedoświadczona..
Rok temu chodziłam do Petrius Speed School (metodą Callana) i generalnie mi się podobało, nieustanna konwersacja, nie przerabialiśmy jakiś monotonnych ćwiczeń z podręcznika, tak jak w większości szkół.

Wracając do tematu chciałabym zapisać się na jakieś przygotowanie do FCE, albo zwykły kurs, w sumie jeszcze nie zdecydowałam, najpierw muszę wybrać szkołę :) Fajnie by było mieć lekcje z navie speakerami w małych grupkach, , w poprzedniej szkole było kilku, którzy się zmieniali.

Dlatego proszę, abyście z własnego doświadczenia polecili mi jakieś naprawdę dobre szkoły w Warszawie , bo szczerze mówiąc zaczynam się już w tym wszystkim gubić, w internecie jest zbyt wiele ofert..

Czytałam, że The Tower jest uznawana za najlepszą w Warszawie, za to English For You ma bardzo dobre opinie. Tak jak Archibald (ale z tego co widziałam to ceny są tam dosyć wysokie).

Z góry dziękuję bardzo za pomoc :)
Dodam, że ostatnie kilka dni spędziłam na szukaniu opinii o poszczególnych szkołach, w większości przypadków są one sprzeczne, co strasznie utrudnia mi znalezienie jakiejś dobrej...
napisz dokladnie co rozumiesz przez slowo 'dobra' szkola....
Dokładnie dobra szkoła dla każdego znaczy coś innego. Ja akurat z wymienionej lisy miałem przyjemność uczęszczać do Archibalda i English For You ( dalej tu uczęszczam). Obydwie te szkoły mają już doświadczenie i są długo na rynku. Obie dają fajne rozwiązania z konwersacjami. Osobiście ( choć to subiektywne) cenię dodatkowo English For You za fajną atmosferę i klimat. Szczególnie godne polecenia są dodatkowe konwersacje w ich klubiku dyskusyjnym, bardzo pomagają w łamaniu oporu w mówieniu, Zarówno English for You i Archibald proponują łączone zajecia polskiego lektora z Nativem. W English For You nazywa się to system dualny, polski lektor prezentuje gramatykę i Native Speaker robi konwersację powiązaną z poprzednią lekcją. Bardzo fajna metoda, szczególnie, że grupki są małe. Oczywiście jest wiele innych dobrych szkół, ale pozytwnie z doświadczenia mogę się jedynie wypowiedzieć o tych dwóch.
@terri, wydaje mi się, że większość z nas podobnie rozumie słowo 'dobra' w odniesieniu do szkoły językowej. Przede wszystkim dająca efekty, motywująca, w której panuje przyjazna atmosfera (no cóż, bardzo dużo zależy od lektora).

@krawiec11 , dziękuję za wyczerpującą wypowiedź. Może spróbuję w English For You.
>>> wydaje mi się, że większość z nas podobnie rozumie słowo 'dobra' w odniesieniu do szkoły językowej. Przede wszystkim dająca efekty, motywująca, w której panuje przyjazna atmosfera (no cóż, bardzo dużo zależy od lektora).

...wlasnie, to nie szkola per se, ale dobry lektor zawsze robi roznice. No wiemy tez o takich ludziach, ktorzy mysla, ze lektor powinnien nauczyc, nawet jak sami w domu nic nie robimy, (bo przeciez place to musze miec certifykat czy inne)
Atmosfera sie okazuje, jak kazdy czlowiek jest traktowany z szacunkiem, studenci przez szkole, lektor przez wlasciciela...
Rzeczywiście English For You to bardzo fajne miejsce, gdzie można rozwinąć zarówno słownictwo, gramatykę i przede wszystkim aspekt konwersacyjny, dzięki zajęciom w systemie dualnym, wreszcie udało mi się przełamać bariery komunikacyjne. Polecam Susan super lektorka - super Nativka
A co powiecie o The Tower?
Są długo na rynku, więc Tower raczej godny zaufania.
JEst wiele dobrych szkoł
Wybór ogromny to fakt, ale dobrych szkoł nie aż tak dużo
Dobrze, ze istnieją takie fora internetowe, mogą czasami być pomocne. Ja natomiast proponuję dwie metody na znalezienie dobrej szkoły.
a) pytać znajomych, mogą być pomocni
Jeżeli nikogo takiego nie znamy sprawdzmy opinie na forach, ale pózniej zweryfikujmy to sami.
Ja dowiedziałam się od koleżanki o English for You, poczytałam trochę na forach a następnie poszłam pod szkołę i popytałam wychodzących ludzi o ich odczucia. Jest to wiarygodne, choć wymaga trochę własnego zaangażowania. Tak też wybrałam sobie lektorów, wiedziałam ,ze w English for You przy Marszałkowskiej uczy Native Travis z USA i poprosiłam o zapisanie mnie do grupy gdzie on pracuje. Rzeczywiście super lektor i super motywuje do pracy. Dzisiaj sam polecam English For You, ale zawsze można tak to zweryfikować.
Ponieważ pochodzę, ze Szczecina w ten sposób sprawdziam szkołe Efekt
Jeżeli nikogo takiego nie znamy sprawdzmy opinie na forach, ale pózniej zweryfikujmy to sami.
Zupełnie się z tym zgadzam, czasami tylko ciężkie w wykonaniu
Musimy jednak pamiętać, że nasze oczekiwania mogą być nieco inne niż innych, więc wszystko i tak musimy sami weryfikować
Dzisaj jest tendencja do konsolidacji szkół językowych, taka sytuacja ma miejsce od 3 lat. Konsolidacja ta niestety sprawia, że w niedalkiej przyszłości na rynku pozostanie może 3[tel]procent obecnych placówek. Spowodować to może zmniejszenie konkuencyjności rynku, który jest jeszcze badzo szeroki. Dlatego też plecenie placówki moze być tudne, gdyż za parę miesiecy sytuacja się może zmienić.
Z doswiadczenia wiem, ze gdy cos zrobi sie takim 'kolosem' to przestaje dbac o klienta.
Wg mnie najlepiej pojsc do szkoly, zapytac sie co przerabiaja, kto bedzie uczyl i jakie wyniki maja.
A jak jakas sekretarka powie 'no nais nauczyciele maja tyle kwalifikacji ze ja sie gubie' - to powiedz do widzenia.
sorry
'no nasi nauczyciele/lektorzy...'
Cytat: liska2
Dobrze, ze istnieją takie fora internetowe, mogą czasami być pomocne. Ja natomiast proponuję dwie metody na znalezienie dobrej szkoły.
a) pytać znajomych, mogą być pomocni
Jeżeli nikogo takiego nie znamy sprawdzmy opinie na forach, ale pózniej zweryfikujmy to sami.
Ja dowiedziałam się od koleżanki o English for You, poczytałam trochę na forach a następnie poszłam pod szkołę i popytałam wychodzących ludzi o ich odczucia. Jest to wiarygodne, choć wymaga trochę własnego zaangażowania. Tak też wybrałam sobie lektorów, wiedziałam ,ze w English for You przy Marszałkowskiej uczy Native Travis z USA i poprosiłam o zapisanie mnie do grupy gdzie on pracuje. Rzeczywiście super lektor i super motywuje do pracy. Dzisiaj sam polecam English For You, ale zawsze można tak to zweryfikować.
Ponieważ pochodzę, ze Szczecina w ten sposób sprawdziam szkołe Efekt

Zastanawiam się nad technicznym wykonaniem takiej czynności, rozdajemy ankiety pod szkołami językowymi, może stawiamy jakąś urnę do wrzucania głosów, nie wiem ???
Cytat: terri
Z doswiadczenia wiem, ze gdy cos zrobi sie takim 'kolosem' to przestaje dbac o klienta.
Wg mnie najlepiej pojsc do szkoly, zapytac sie co przerabiaja, kto bedzie uczyl i jakie wyniki maja.
A jak jakas sekretarka powie 'no nais nauczyciele maja tyle kwalifikacji ze ja sie gubie' - to powiedz do widzenia.

Czyli co duża szkoła zła, bo jest "kolosem", mała szkoła zła bo się zwinie, to gdzie jest złoty środek
>>>>Zastanawiam się nad technicznym wykonaniem takiej czynności, rozdajemy ankiety pod szkołami językowymi, może stawiamy jakąś urnę do wrzucania głosów, nie wiem
...no to ja Ci powiem.
Stoi sie przed szkola i pyta ludzi o ich opinie. Czy nigdy nie pytales swoich kolegow czy taki a owaki nocny klub jest dobry?
>>>>Czyli co duża szkoła zła, bo jest "kolosem", mała szkoła zła bo się zwinie, to gdzie jest złoty środek
...ja nie napisalam ze jest 'zla', ja napisalam wyraznie, ze 'przestaje dbac o klienta'. To sjest cos innego. Nie wklejaj mi slow ktore ja nie uzywam. Drugie, jak juz mnie cytujesz toi rob to dokladnie.
Widać jednak, że powinniśmy bardzo mocno weryfikować szkoły językowe. Te szkoły, które oferują możliwość płatności np. miesięcznej i mało restrykcyjne umowy są bardziej godne polecenia. Jeżeli ktoś nie zabezpiecza się mocno zapisami w umowach jest bardziej wiarygodny, gdyż oferuje dobrą usługę, a ludzie i tak nie będą rezygnować.
Nie każda szkoła chce być tak elastyczna, najlepiej zgarnąć kaskę i już...
Cytat: krawiec11
Dokładnie dobra szkoła dla każdego znaczy coś innego. Ja akurat z wymienionej lisy miałem przyjemność uczęszczać do Archibalda i English For You ( dalej tu uczęszczam). Obydwie te szkoły mają już doświadczenie i są długo na rynku. Obie dają fajne rozwiązania z konwersacjami. Osobiście ( choć to subiektywne) cenię dodatkowo English For You za fajną atmosferę i klimat. Szczególnie godne polecenia są dodatkowe konwersacje w ich klubiku dyskusyjnym, bardzo pomagają w łamaniu oporu w mówieniu, Zarówno English for You i Archibald proponują łączone zajecia polskiego lektora z Nativem. W English For You nazywa się to system dualny, polski lektor prezentuje gramatykę i Native Speaker robi konwersację powiązaną z poprzednią lekcją. Bardzo fajna metoda, szczególnie, że grupki są małe. Oczywiście jest wiele innych dobrych szkół, ale pozytwnie z doświadczenia mogę się jedynie wypowiedzieć o tych dwóch.

Jaka powinna być proporcja zajęć z polskim lektorem w stosunku do Nativa , aby nauka języka była bardziej efektywna ???
Cytat: kondzio1123
Cytat: krawiec11
Dokładnie dobra szkoła dla każdego znaczy coś innego. Ja akurat z wymienionej lisy miałem przyjemność uczęszczać do Archibalda i English For You ( dalej tu uczęszczam). Obydwie te szkoły mają już doświadczenie i są długo na rynku. Obie dają fajne rozwiązania z konwersacjami. Osobiście ( choć to subiektywne) cenię dodatkowo English For You za fajną atmosferę i klimat. Szczególnie godne polecenia są dodatkowe konwersacje w ich klubiku dyskusyjnym, bardzo pomagają w łamaniu oporu w mówieniu, Zarówno English for You i Archibald proponują łączone zajecia polskiego lektora z Nativem. W English For You nazywa się to system dualny, polski lektor prezentuje gramatykę i Native Speaker robi konwersację powiązaną z poprzednią lekcją. Bardzo fajna metoda, szczególnie, że grupki są małe. Oczywiście jest wiele innych dobrych szkół, ale pozytwnie z doświadczenia mogę się jedynie wypowiedzieć o tych dwóch.

Jaka powinna być proporcja zajęć z polskim lektorem w stosunku do Nativa , aby nauka języka była bardziej efektywna ???

Z tego co się orientuje wszystko zależy od poziomu zaawansowania, na niższych poziomach oczywiście przewaga polskiego lektora, natomiast na wyższych przewaga Nativa. Wszystko zależy jak duże mamy braki z gramatyki.
Z tego co się orientuje wszystko zależy od poziomu zaawansowania, na niższych poziomach oczywiście przewaga polskiego lektora, natomiast na wyższych przewaga Nativa. Wszystko zależy jak duże mamy braki z gramatyki.

Tak jest rzeczywiście w English For You, gdzie chodziła moja znajoma, generalnie była z tego systemu zadowolona, gdyż istniała współpraca polskiego lektora z Nativem. Wiem, że znacząco polepszyła się w konwersacjach, ale także usystematyzowała gramatykę. Miała jeszcze sporo dodatkowych konwersacji z nativami w formie klubiku dyskusyjnego. Wiem jednak, że funkcjonują szkoły np ANY, gdzie zupełnie nie ma zajęć z polskimi lektorami. Może taka metoda jest jeszcze bardziej skuteczna.
Cytat: krecik0987
Z tego co się orientuje wszystko zależy od poziomu zaawansowania, na niższych poziomach oczywiście przewaga polskiego lektora, natomiast na wyższych przewaga Nativa. Wszystko zależy jak duże mamy braki z gramatyki.

Tak jest rzeczywiście w English For You, gdzie chodziła moja znajoma, generalnie była z tego systemu zadowolona, gdyż istniała współpraca polskiego lektora z Nativem. Wiem, że znacząco polepszyła się w konwersacjach, ale także usystematyzowała gramatykę. Miała jeszcze sporo dodatkowych konwersacji z nativami w formie klubiku dyskusyjnego. Wiem jednak, że funkcjonują szkoły np ANY, gdzie zupełnie nie ma zajęć z polskimi lektorami. Może taka metoda jest jeszcze bardziej skuteczna.

Wydaje mi się, że zupełne wycofanie polskiego lektora z kursów jest błędnym rozwiązaniem. Z pewnością konwersacje dużo lepiej poprowadzi Native, natomiast dobrze jak gramatyką zajmie się polski lektor. Dobry polski lektor jest także nieodzowny do prowadzenia kursów egzaminacyjnych.
Tak więc zachowanie jakiejś równowagi jest bardzo wskazane
Dobrze dodatkowo zapoznać jakieś anglojęzyczne towarzystwo, chodzić do pubów, klubów, na zakupy. Tak właśnie zorganizowała się moja kumpelka.
Cytat: car321
Dobrze dodatkowo zapoznać jakieś anglojęzyczne towarzystwo, chodzić do pubów, klubów, na zakupy. Tak właśnie zorganizowała się moja kumpelka.

Nie za bardzo widze, w jaki sposob pijany native w jakims pubie moze oferowac pomoc w nauce jez. ang.
Chciałem napisać, ze fajna atmosfera może być na plus.
PS
Kumpel mówi,że po paru piwkach i Chiński nie jest mu obcy.
1-30 z 481
poprzednia |