Certyfikat z angielskiego na poziomie B2+

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Mam pytanie, posiadam certyfikat znajomości języka angielskiego na poziomie B2+, aby zaliczyć język angielski na studiach licencjackich wymagany jest ode mnie poziom B2. Pomimo certyfikatu na poziomie B2+ muszę ponownie zdawać egzamin, tym razem na poziomie B2, ponieważ studium języków obcych twierdzi, że B2 to co innego niż B2+ i że nie ma możliwości przepisania oceny. Czy mają rację? Zawsze myślałem że poziom B2+ to poziom B2 uzupełniony o specjalistyczne słownictwo. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Czy certyfikat wylicza, co obejmował kurs? Bo może na egzaminie było za mało elementów ogólnych, poikazujących, że znasz język na poziomie B2?
Nie wylicza ale przecież to są egzaminy w systemie CEFR i chyba muszą stosować się do jakichś norm. Niezależnie jak wyglądał egzamin to zdałem go na poziomie B2+, więc wydaję mi się że byłoby to niemożliwe gdybym nie znał angielskiego na poziomie B2.
Poziom B2+ nie jest na listach poziomów CEFR
B2+ dotyczy pracy z językiem specjalistycznym. Odpowiendi egzamin nie musi zapewne obejmowac modułów pozwalających potwierdzić znajomość przez piszącego poziomu B2. Tak odbieram rozumowanie studium języków obcych. Jakie masz argumenty przeciwko?
Zakres z egzaminu na poziomie B2+, który zdawałem:
http://www.spnjo.uni.wroc.pl/sites/default/files/files/egz_certyfik_b2plus.pdf
A tutaj B2:
http://www.spnjo.uni.wroc.pl/sites/default/files/files/egz_certyfik_b2_2013_05_21.pdf

Mam tylko argumenty logiczne. Po co certyfikat nazywa się B2+ skoro nie zalicza poziomu B2? Niech nazwą go B+ czy jakkolwiek. Prawda jest taka, że gdyby Pani ze studium chciała zaliczyć mi na podstawie certyfikatu B2+ to by zaliczyła ale niestety w wypadku tego studium, wszystkie sytuację dyskusyjne rozstrzygane są na niekorzyść studenta...

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
Faktycznie, masz argumenty.
studiujesz teraz na innym uni?
Zalaczyles ten opis wymagan do podania o przenpisanie oceny?
Napisales w ogole podanie czy tylko rozmawiales?
Kolejnym krokiem jest odwolanie sie do prorektora ds studenckich.
Studiuję cały czas na Uniwersytecie Wrocławskim, podszedłem od razu do B2+, żeby nie musieć pisać ponownie egzaminu na studiach magisterskich, widać nie ma co się wychylać ;) Rozmawiałem z Panią kierownik studium ds studiów niestacjonarnych (studiuję zaocznie). Po tym jak odmówiła przepisania oceny poprosiłem o pisemną odpowiedź, niestety po raz kolejny była odmowna. Dlatego napisałem maila do prodziekana ds studenckich ale niestety jest sesja więc nie wiadomo kiedy odpowie. Nie mam na razie możliwości wybrania się do niego osobiście ponieważ mieszkam 300 km od Wrocławia. Na razie chyba pozostało mi tylko czekanie, jeśli nie dostane odpowiedzi od dziekana do środy, to w czwartek muszę jechać na egzamin pisemny.
No i opisu wymagań nie dołączałem bo przecież ta Pani, która podejmuję decyzje, doskonale je zna, pracuje w tym studium, przypuszczam że pracuję przy układaniu testów, a nawet jest w komisji podczas egzaminów.
wszystko w rekach prodziekana.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Mógłby ktoś przetłumaczyć proszę

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie