Matura od podstaw czy to możliwe?

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć! Jestem w drugiej liceum i mój angielski kuleje... lubię obejrzeć coś po angielsku, czasem coś poczytam nie rozumiem dużej ilości rzeczy, nie zrażam się tym, ale to tyle na lekcji jest o wiele gorzej, gdy Pani każe mówić zapominam nawet tych podstawowych słówek, które znam. Od zawsze trafiam na nauczycieli angielskiego, którzy nie bardzo przywiązują uwagę do czegokolwiek, ale od jakiegoś czasu zaczyna mi przeszkadzać, ze robimy w szkole książkę jak w 4 kl podstawówki. Chodzi mi po głowie matura z rozszerzenia lecz boje się nawet tej z podstawy. Wiem, że moim problemem jest bardzo niski/podstawowy zasób słów. Czy w ogóle jest możliwe przygotowanie nie samodzielnie do rozszerzenia jeśli zacznę już? Jeśli tak to jak? Polecacie jakieś metody, Książki, Podręczniki, cokolwiek? Chciałabym to zrobić sama (nie stać mnie na lekcje dodatkowe) Czy mam sobie to wybić z głowy i modlić się by w ogóle zdać podstawę? Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
Oczywiście, że możesz się przygotować, jeśli chcesz i poświęcisz na to czas w odpowiedni sposób, to się nauczysz nawet sama. W dzisiejszych czasach w internecie jest mnóstwo bardzo pomocnych materiałów do nauki, o wiele, wiele lepszych niż byle jaka książka. To normalne, że gdy zaczynasz mówić, nie pamiętasz nawet podstawowych słówek. Po prostu trzeba ćwiczyć. Możesz ćwiczyć przez zadawanie sobie pytań i odpowiadanie na nie, na podstawie jakiegoś tekstu, do którego masz dostępne nagranie, żeby poznać prawidłową wymowę. Podam Ci linki z przykładami, jak to może wyglądać, możesz je przerobić na początek, starając się odpowiadać na pytania na głos:

Emma likes pizza:

Memory quiz:

To takie proste przykłady na początek. Jeśli chcesz, możesz nawet tutaj wklejać swoje pytania i odpowiedzi do tego, co czytasz lub oglądasz po angielsku, żeby ktoś sprawdził.
edytowany przez ullak: 28 paź 2019
Hej, myślę że może Ci się udać, bo faktycznie w dzisiejszych czasach mamy dostęp do bardzo wielu możliwości. Zwłaszcza jeśli Ci zależy i masz jasno określony cel :) Nauka angielskiego, nawet nie tylko do matury może się kiedyś i tak bardzo opłacić. Staraj się ćwiczyć codziennie. Jeśli masz problem z zapamiętaniem słownictwa, możesz spróbować uczyć się przez wstawianie go do jakiegoś kontekstu. Na przykład spróbuj tworzyć z nimi zdania, a możliwe że po jakimś czasie będziesz łatwiej je sobie przypominać. Rozwiązuj dużo zadań, powtarzaj słówka, czy też po prostu oglądaj filmy, aby mieć więcej kontaktu z językiem. Po jakimś czasie na pewno zauważysz efekty, bo to kwestia czasu i zaangażowania. Przejrzyj też na pewno arkusze maturalne z ubiegłych lat. To też może bardzo pomóc, bo typy zadań są te same co roku, więc można nabrać większej pewności siebie. Zresztą już same arkusze są sporą dawką materiałów do nauki :) Ogólnie polecam też aplikację na telefon https://play.google.com/store/apps/details?id=litkaps.angielski
są tam testy z pytaniami, które pojawiły się na maturze. Można korzystać z niej bez internetu, także jak masz wolną chwilę i telefon przy sobie to zawsze możesz trochę poćwiczyć :)
Ja mam brata w 3 liceum i właśnie zaczął naukę z kursem Enlinado. Ma duże braki w podstawowych rzeczach, dlatego nie czekał na cud i wybrał naukę w domu z kursem online. Czasami uczę się z nim wspólnie i muszę przyznać, że kurs uczy naprawdę. Widzę też, że kurs motywuje do nauki, bo nigdy w nic tak brat się wcześniej nie wkręcił jak aktualnie naukę języka angielskiego.
Bardzo dużo stara się teraz mówić i opisywać, właśnie w kursie są ćwiczenia i zadania z opisywaniem. Gdybym miała podobny problem też bym wybrała kurs online. Kurs ma darmową lekcję to możesz sobie zobaczyć. :) :)

 »

Pomoc językowa