II etap 2015/2016

Temat przeniesiony do archwium.
31-41 z 41
| następna
jak mam ponad 80 punktów to mam jakiekolwiek szanse? bo na ten ustny za wiele nie umiem i maksymalnie mogę zawalczyć o jakieś 7-8 punktów XD
Startuję w olimpiadzie pierwszy raz i chciałbym się dowiedzieć, czy wystarczy przeczytać te książki, czy trzeba też zobaczyć jakieś opracowania, historię autora itp.? I jeżeli przeczytam tylko 4 lub 5 książek to przeczytać jakieś streszczenie, czy po prostu iść na ustny z mniej niż sześcioma?
Ja idę ze streszczeniami, myślę, że nie bedą pytać o jakieś dokładne szczegóły. Liczę na to, że zapytają o Falling Man na przykład, bo o WTC, terrorystach i trwałych skutkach mentalnych po takich ciężkich doświadczeniach można dużo nawijać :P
Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić komisję znającą szczegółowo wszystkie pozycje, więc spokojnie. :) Ja idę na łatwiznę i jako 2 z tych książek wybieram poezję, za kolejne 2 już nawet się nie biorę tylko przeczytam streszczenia, myślę że nie ma się co tym stresować. Btw jest tu ktoś jeszcze z okręgu krakowskiego? :'D
Ja z Krakowa, a w sumie to z Kielc :D
Dzięki za odpowiedzi. Jednak muszę polegać na lekturach, bo moja wiedza o kulturze jest praktycznie zerowa. Mogę jedynie mieć nadzieję, że spytają mnie o nadchodzące wybory w Stanach, ale szanse tego też chyba są znikome. A co do okręgu to jestem z gdańskiego.
Ja też z Kielc :D
Mam podobnie jak Ty, mam cichą nadzieję że zapytają mnie o jakieś problemy społeczne/edukację/naukę czy właśnie chociażby te wybory, bo o historii i kulturze wiem bardzo niewiele. Liczę też na to że będą oceniać umiejętność rozmowy bardziej niż wiedzę, ale w sumie nie zależy mi tak bardzo, zawsze mogę próbować w drugiej klasie :')
Zgłasza się reprezentacja śląska. Miał już ktoś z was ustny? Jakie odczucia? My mieliśmy dzisiaj. ;)
Miałem bardzo miłą komisję. Spytali mnie o tę lekturę, która najbardziej mi się spodobała i wywiązała się długa dyskusja na pół godziny :)
Oprócz tego system edukacji w UK, coś o gospodarkę i rząd Camerona i 5 stanów w USA.
Czy jest ktoś bardziej zorientowany, kto może powiedzieć, kiedy spodziewać się wyników? Jak to było w poprzednich latach? Ooo i wyniki znowu są podawane okręgami czy to już będzie ogólnopolska lista? :]]]
Jest już lista na stronie, gratuluję wszystkim finalistom, mnie niestety nie ma, może za rok się uda :)
Temat przeniesiony do archwium.
31-41 z 41
| następna

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Szkoły językowe