Już naprawdę nie wiem co wybrać...

331-360 z 395
>>>>potencjalny pracodawca sprawdza na miejscu poziom kandydata
...tak, bo okazuje sie ze niektorzy maja certifikaty ale nie maja wiedzy...
Cytat: patryckab
A na poczatek co jest lepsze- lektor czy np. 6-9 osobowa grupa ? Kiedy chce sie człowiek nauczyć jezyka od podstaw ?

Ja myślę, że warto patrzeć i wybierać takie kursy, gdzie jest mniejsza liczba osób, wtedy to się sprawdza. Chodząc do English For You miałem tylko 5 osób w grupie. Dzięki temu polska lektorka miała dużo czasu dla każdego aby dokładnie wytłumaczyć temat i podejść do słuchacza indywidualnie a nasz native speaker mógł spokojnie tak prowadzić konwersacje aby każdy w sposób czynny brał udział w zajęciach. Moja grupa fajnie były dobrana wiekiem i poziomem. Dogadywaliśmy się dobrze. Często po zajęciach wypuszczaliśmy się wspólnie na miasto. Zresztą metoda podziału zajęć w English For You między lektorami ( polski i native speaker) okazała się w moim przypadku skutecznym rozwiązaniem, uważam, że dość szybko poprawiłem swój język.
Cytat: terri
>>>>potencjalny pracodawca sprawdza na miejscu poziom kandydata
...tak, bo okazuje sie ze niektorzy maja certifikaty ale nie maja wiedzy...

Czyli jeżeli ktoś ma np. CAE zdany na A lub B to nie ma wiedzy??? Według mnie taka osoba musi dobrze znać język bo to dość trudny egzamin
Cytat: LaBelleDame
Cytat:
Na systematykę to trzeba niestety mieć sporo czasu

Niekoniecznie. Często łatwiej jest znaleźć 15 minut dziennie niż 1h45 raz w tygodniu.
Przynajmniej dla mnie - łatwiej;)

Ja też od jakieś czasu postanowiłem przeznaczać codziennie około 20-30 minut na angielski ( uczę się słówek, słucham you tube itp). Uważam, ze to skuteczna opcja i wciągnęła mnie w angielski.
Cytat: terri
>>>>potencjalny pracodawca sprawdza na miejscu poziom kandydata
...tak, bo okazuje sie ze niektorzy maja certifikaty ale nie maja wiedzy...

Ja z doświadczenia wiem, że jeżeli ktoś ma certyfikat to jest jednak łatwiej dostać pracę
Certyfikat na poziome C1 rzeczywiście jest wartościową sprawą.
Cytat: terri
>>>>potencjalny pracodawca sprawdza na miejscu poziom kandydata
...tak, bo okazuje sie ze niektorzy maja certifikaty ale nie maja wiedzy...

Jak ktoś ma np. CAE to jednak chyba ma jakąś wiedzę
Napisze Ci roznice - slowo 'chyba' to jest tak. Chyba jestem w ciazy nie znaczy to samo jak jestem w ciazy.
Pracuje w miejscu, gdzie się mówi dużo po angielsku. Szukałam w tamtym roku kursu, który by mnie "rozgadał", a jednocześnie wyrównał braki w gramatyce. Myślę, że z pełną odpowiedzialnością mogę polecić the Tube, maleńką szkółkę. Maja tam kurs, gdzie wykorzystują Callana, o którym słyszałam różne opinie, a okazał się genialną metodą, może dlatego, że akurat w tej szkole Callan jest połączony z normalnym kursem i konwersacjami z nativem na jednym kursie. Normalne zajęcia prowadzi lektorka, mamy oddzielne zajęcia z nativem. W mojej grupie są 3! osoby, za kurs płaciłam 800zł. Dodatkowym plusem jest to, że wszyscy się znają, lektor ma czas dla każdego, a jeszcze organizują dla chetnych wspólne anglojęzyczne wyjazdy na narty, na Maltę itp. za naprawde przyzwoite pieniądze. Acha szkoła jest w W-wie.
Tyle teraz opcji na naukę, że trudno się połapać
Metoda metodą ale najbardziej liczy się własna praca
Niektórzy traktują super metody nauki jak super diety. W obu wypadkach liczy się praca i wytrwałość
Ja chodziłem do lincolna w Krakowie i jestem zadowolony. Grupy nie są duże i są dobrze dobrane pod względem poziomu, dlatego nie czułem że odstaję od reszty, ani że nie robię postępów. Cenowo też wypadają bardzo dobrze a naprawdę można się sporo u nich nauczyć
W Krakowie to jest może około 30 procent szkół w porównaniu z Wawa
Co polecicie w Gdańsku ??
Chodziłam kiedyś na kurs, gdzie grupa nie była dobrana wiekiem i bylo slabo. Pytajcie o to przy zapisie
Cytat: kate.newone
Chodziłam kiedyś na kurs, gdzie grupa nie była dobrana wiekiem i bylo slabo. Pytajcie o to przy zapisie

To jest podstawa i warto podpytać przed zapisaniem się jak wygląda wiek słuchaczy
Dobór grupy to podstawa, wiadomo jezeli będziemy się dobrze czuli wśród innych to większą przyjemnością bedziemy przychodzić na zającia
Dlatego test on line sie nie sprawdza, musi byc kontakt z lektorem przy wyborze kursu i grupki
Cytat: kasia.mank
Dlatego test on line sie nie sprawdza, musi byc kontakt z lektorem przy wyborze kursu i grupki

Osoba odpowiedzialna za sprawdzenie poziomu powinna być także doradcą
Dlatego zwykle za rekrutacje jest odpowiedzialny dobry lektor
Cytat: kasia.mank
Dlatego test on line sie nie sprawdza, musi byc kontakt z lektorem przy wyborze kursu i grupki

Generalnie kursy on line sa jak dla mnie bez wyrazu
Tak samo nie polecam korków, chyba, ze jest ktoś sprawdzony. Nie ma możliwości sprawdzenia wiarygodności lektora, zwłaszcza ak jesteśmy na niższych poziomach
Cytat: meteorr44
Nie ma możliwości sprawdzenia wiarygodności lektora, zwłaszcza jak jesteśmy na niższych poziomach

Jest. Zapytaj o jego kwalifikacje, powinnien miec je z zakresu uczenia jez. obcego. No i wiedze ang - second to none.
Cytat: terri
Cytat: meteorr44
Nie ma możliwości sprawdzenia wiarygodności lektora, zwłaszcza jak jesteśmy na niższych poziomach

Jest. Zapytaj o jego kwalifikacje, powinnien miec je z zakresu uczenia jez. obcego. No i wiedze ang - second to none.

Zapytac to mozna ale kto to zweryfikuje czy to nie jakas sciema
Sciema to jest zycie....
jeżeli korepetycje to tylko z polecenia, nigdy z gumtree itp.
W Warszawie jest spory wybór szkół. Dla mnie bardzo ważnym kryterium jest specjalizacja w danym języku. Właśnie z takiego powodu osobiście wybrałem English For You. Planując zapisanie się do szkoły warto oprócz ceny zerknąć na ilość osób w grupie a chodząc właśnie do tej szkoły było nas tylko 5-6 osób. Szczególnie to jest ważne, jeżeli zależy nam na mówieniu. Ogromną wartością dodaną jeżeli chodzi o English for You jest bezpośredni kontakt z native speakers. Poznałem wielu fajnych gości z różnych stron świata. Dzięki temu można sporo się dowiedzieć ciekawostek i oczywiście szlifować różne odmiany angielskiego.
Nawet w samym Londynie mamy kilka odmian angielskiego
A kto to mowil, ze zycie ma byc latwe. Jest cos w tym, ze mozna poznac czlowieka jak tylko otworzy usta i cos powie.
331-360 z 395

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie