śmieszna nazwa szkoły językowej -- "Instytut Lingwistyki"

Temat przeniesiony do archwium.
https://instytutlingwistyki.pl/

Słyszeliście o takiej szkole językowej? Na jednostkę naukową się kreują. Jechać z nimi!!!1

Na miejscu prawdziwych ILS-ów z całej Polski rozważyłbym podjęcie kroków prawnych.
widziałem kilka ich wideo na YT. Może skonsultowali nazwę z prawnikami? Na pewno istnieją już kilka lat.
Faktycznie, są bardzo obecni w social media. I w ogóle pomyliłem się: to nie jest szkoła językowa, tylko kurs internetowy. Płacisz 800 zł i masz dostęp do kontektu i "dwa razy w tygodniu przez najbliższe pięć lat możesz kontaktować się z naszymi native speakerami, wykonując zadania, które będziesz otrzymywał na swojego maila". Warto?

Tak w ogóle to prawdziłem dane spółki i wychodzi na to, że należy to do tego Janusza biznesu: https://www.youtube.com/@MaciejWieczorek/videos

Kolejna śmieszna rzecz: gość pisze, że "stara się promować podejście 'eco-friendly'", a jego kanał opiera się na wywiadach z ludźmi jeżdząc Bentleyem po mieście...

Poza tym widzę, że ma wybitnych gości, np. ostatnio niejaki Ryszard Grzebyk, "doktor" medycyny naturalnej i chińskiej z Kanady, który twierdzi, że "prawie każdego raka leczy się tak samo".

Niestety to pokazuje smutną prawdę o naszych czasach: każdy byle cwaniak, który tylko chce, może się w dzisiejszych czasach wypromować, a to, że jest się trochę-idiotą, to tylko pomaga, nie przeszkadza.
Nie wiem. Jak dla mnie strona ich wygląda zachęcająco. Żeby właściwie ocenić temat należy mieć jakieś doświadczenie. Własne, albo kogoś kto korzystał z ich usług. Nazwa jak nazwa. Widać, że trafiona bo wzbudziła dyskusję na forum.
Cytat:
Widać, że trafiona bo wzbudziła dyskusję na forum.

Zainteresowanie z mojej strony jest negatywne, bo nazwa firmy wzbudza skojarzenia z renomowanymi/szanowanymi instytucjami, a firma sama taką nie jest. To nie jest uczciwa praktyka biznesowa.

To coś jakby biuro maklerskie nazwać 'Narodowy Fundusz Polski'.

Jak już dyskutujemy o nieuczciwych praktykach, to ostatnio widziałem szkołę językową (Better Academy), której logo zupełnie przypadkowo przypomina z daleka logo University of Cambridge.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia