Brexit, a nauka brytyjskiego angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Czy według Was w związku z Brexitem i utrudnieniami migracyjnymi dla osób z UE, brytyjskie instytucje jak i nauka brytyjskiej wersji języka angielskiego stracą na znaczeniu? Na innych forach o nauce angielskiego wyczytałem, że jak najbardziej jest to możliwe. Przecież już dzisiaj większość państw (przynajmniej w Azji, a jest to większość ludzkiej populacji) naucza amerykańskiej wymowy i wersji angielskiego, bez wątpienia łatwiejszej dla uczniów i o wiele bardziej powszechnej niż wariant brytyjski. Zastanawia mnie właśnie kiedy i w Polsce zacznie się aktywnie uczyć amerykańskiej wymowy zamiast się skupiać wyłącznie na brytyjskiej? I tak w konsekwencji większość Polaków mówi z bardziej amerykańskim akcentem niż brytyjskim.
Co o tym sądzicie?
Jeśli temat jest w złym dziale to proszę o przesunięcie.
edytowany przez NightShade: 07 cze 2021
Moze i bedzie to mialo jakis wplyw na wybor odmiany angielskiego do nauki przez indywidalne osoby, ale nie sadze, aby wplynelo to znaczaco na zmiany w szkolach czy w innego typu instytucji nauczania jezyka angielskiego; jak sam zauwazyles, juz obecnie jest norma, ze AmE jest tym, ktory bardziej zdobywa swoje zainteresowanie, glownie ze wzgledu na ilosc i dostepnosc oraz wystepowanie AmE w codziennym zyciu; nawet za czasow, kiedy nie bylo Brexitu w ogole BrE mial sie dobrze w szkolach
No tak, ale w Polsce nadal jednak przeważa brytyjski. Jeśli już to ludzie uczą się amerykańskiej odmiany na własną rękę.
to prawda; rozumiem, ze ten watek bardziej zalozyles 'pod siebie', stad wnioskuje, ze wciaz szukasz porad, jaki to wariant tego angielskiego wybrac - moja opinie juz znasz, slyszalem Cie w obu wersjach, i bardziej mi przypadla do gustu AmE w Twoim wykonaniu
Też, ale nie tylko (do Stanów się raczej nie wybieram ;)). Zakładając temat miałem raczej na myśli taką ogólną sytuację dla uczniów angielskiego w Europie, jak i postrzeganie UK w Europie.
edytowany przez NightShade: 07 cze 2021
moze tu Cie zaciekawi taka wymowa:
, troszke brzmi znajoma na moje ucho ;)
posluchalam, ale to nie ang. native. Ma bardzo dziwna wymowe slow.
nie jestem w stanie powiedziec, czy native czy nie, ale od razu przyszedl mi na mysl NightShade i jego wymowa
Sounds good or bad but you actually can make money ;-)
Cytat: Aaric
you actually can make money ;-)

true, myself made nearly £40 in a month, but since then they've gone a bit 'flat'
I don't necessarily do it the way he lays it out but I still make some moola every now and then.
Engee30, nie wyświetla mi się żaden link.
No a poza tym to temat był o nauce brytyjskiej wersji w Europie w związku z Brexitem. ;)
nie wyświetla mi się żaden link.
kliknij na obrazek
edytowany przez Aaric: 09 cze 2021
Teraz widzę.
Nie. :) Jakoś nie dostrzegam tu do siebie podobieństwa. Jak dla mnie to taki ,,hinduski" akcent.
edytowany przez NightShade: 10 cze 2021
He doesn't sound Indian at all.
Cytat: Aaric
He doesn't sound Indian at all.

He is not Indian. He sounds to be more Scandinavian.
Engee30, napisałem do Ciebie wiadomość prywatną. Byłbym wdzięczny gdybyś na nią odpowiedział.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Programy do nauki języków