Najlepsze szkoły językowe w Warszawie- które ???

661-690 z 748
Cytat: masar
Rzeczywiście English For You to bardzo dobra szkoła angielskiego, ukierunkowana na ten język. Mam spore doświadczenie jeżeli chodzi o kursy w tej placówce i sporo z nich wyniosłem. Dobrze wspominam zarówno część realizowaną przez polską lektorkę i naszych native speakers. Fajnie, że udało mi się poznać różne odmiany angielskiego. ( Dobrze ogarnięci lektorzy z Anglii i Stanów) Zdecydowanie swobodniej mówię po angielsku, popełniam mniej błędów i lepiej dobieram odpowiedni czas. Moim zdaniem sukces w połowie zależy od szkoły i nawet najlepszego lektora. Ja ze swojej strony włożyłem dużo wysiłku, wkuwałem słówka, przygotowywałem się do testów i chodziłem na fakultety. Taka prawda samemu trzeba wypocić i włożyć pracy. Oczywiście ważny jest odpowiedni przewodni czyli lektor, który wskaże odpowiednią drogę.

Jeżeli chodzi o Warszawę to rzeczywiście English For You jedna z najlepszych opcji na naukę angielskiego. Bardzo "cool"system nauki. Polski lektor plus rozbudowane wsparcie konwersacji z native speakers. Generalnie zawsze warto kierować się do szkół, które zatrudniają właśnie native speakers. pomaga to to przełamać się z mówieniem i oczywiście jest zbawienne jeżeli chce się zdać certyfikat a właśnie mówienie jest zawsze ważną częścią składową każdego egzaminu. Oczywistym atutem English For You jest fakt, że szkoła specjalizuje się tylko w angielskim. To obecnie rzadkość i ogromny plus tej placówki. Zawsze lepiej uderzać do specjalisty z danej branży.
Cytat: kasia.mank
Elastyczny system to jednak za każdym razem musi być inny lektor

Native speakers rzeczywiście dobrze jak się zmieniają . Natomiast lepiej jest gdy jest jeden stały polski lektor
Osobiście potwierdzam pozostałe pozytywne opinie odnoszące się do English For You. Uczą dobrze i fachowo. Spokojnie w tej szkole można pokonać strach przed mówieniem i przygotować się do certyfikatu. Ważne, że bardzo dobrze dobierane są grupy dzięki czemu atmosfera zajęć sprzyja nauce. Biorąc pod uwagę, że grupki te są kameralne( 5-6 osób) każdy traktowany jest w sposób indywidualny. Pamiętam jak nie mogłem ogarnąć czegoś z gramatyki to nasza lektorka ( Ania) tak długo tłumaczyła aż pojąłem temat. Podobnie z native speakers. Wyłapują błędy( uczył mnie Jonathan i Travis) pisząc je na tablicy a następnie tłumaczą kiedy jak należy użyć konkretnej konstrukcji. Bardzo fajnie moderowana jest rozmowa aby każdy miał możliwość mówienia, nawet te bardziej nieśmiałe osoby. Podsumowując na tej opcji z dwoma lektorami w English For You można dużo zyskać.
Cytat: anetkabada
Akurat mam za sobą kurs niemieckiego w Goethe Institut i zgadzam się że wygodniej się pracuje w mniejszych grupach. W wielu miejscach wiążę się to niestety z większymi kwotami, no ale tak to już wygląda.

deutsche schule w kwestii niemieckiego to dobra sprawa, gdyż specjalizują się tylko w tym języku
[.....wpis edytowany przez Redakcję....]

Jestem zagorzałym fanem normalnych samouczków... a są ich setki w księgarniach. Wystarczy poszukać i wybrać coś na naszym poziomie (A1-C2).
Sam mam kilkadziesiąt tytułów z różnych wydawnictw i sobie chwale taką formę nauki.
Kiedyś też przejechałem się na innej szkole więc wiem, że nie warto.
edytowany przez Redakcja: 13 lip 2017
A które samouczki najbardziej Ci podpasowały w granicach poziomu A1-B1 ?
wyd. Edgard:
Angielski nie gryzie (A1-A2)
Angielski nie gryzie dla średnio zaawans. (B1-B2)
Angielski Niezbędne zwroty i wyrażenia (A2-B1)
Profesor Henry Intensywny kurs (A1-B2)
Wielka gramatyka języka angielskiego (A1-C2)
mam też Współczesny słownik angielsko-polski, polsko-angielski (twarda okładka)
jest też Praktyczny słownik angielsko-polski, polsko-angielski (miękka okładka)
Oba słowniki wydane w tym roku. Ten z miękką okładką ma mniejsze wymiary, jest taki bardziej kieszonkowy. Oba widziałem w księgarni ale zdecydowałem się na "współczesny słownik".
A pakiet "Intensywny kurs" wg opisu odpowiada 4 letniej nauce języka na kursach stacjonarnych.
Oczywiście zakładając żółwie tempo występujące na takich kursach ;)

wyd. Preston Publishing:
Angielski w tłumaczeniach. Gramatyka (poziomy od A1 do C2, każdy poziom jest oddzielnie)

To taka moja podstawowa baza która mógłbym polecić każdemu. Dużo jest tego z płytami CD na których są nagrania rodowitych lektorów (czyt. nativów).
Oczywiście te wydawnictwa mają dużo więcej w swojej ofercie, no i nie są jedynymi na rynku ;)
Dziękuję za odpowiedź.

To moje ulubione wydawnictwa, mogę dodać jeszcze m.in. Lingo.
Bardzo, bardzo mocno polecam szkole Manhattan, jej wybór był strzałem w dziesiątkę! Osobiście zależało mi przede wszystkim na wysokim poziomie zajęć i wymagających nauczycielach. Wcześniej chodziłam do kameralnej szkoły w pobliżu, gdzie mimo miłej atmosfery i dobrych opinii na facebooku oraz dobrze przygotowanych lektorek i grupy 6 osobowej, po semestrze nauki właściwie nie odczułam, że cokolwiek wyniosłam, co więcej podczas lekcji głownie mówiła lektorka, fakt miło i przyjaźnie jednak oczekiwałam przede wszystkim ćwiczenia własnych umiejętności, posłuchać angielskiego mogę sobie w domu. Lekcje w Manhattan spełniły moje oczekiwania w 200% , duzo mówienia i pracy nad poprawnością mowienia, duży nacisk na wymowę, poprawną wymowę słówek hotel, comfortable czy area zapamiętam do końca życia i do końca życia będe poamiętała gdzie się tego nauczyłam:) Podczas lekcji zero nudy, powtórki słówek i gramatyki, mnóstwo ćwiczeń na mówienie i utrwalanie, a przede wszytkim nie uczą książkowego, sztywnego angielskiego, który za granicą czy w kontakcie z moimi anglojęzycznymi współpracownikami brzmi po prostu groteskowo. Lekcje w Manhattan to nauka żywego języka, to nie tylko praca z książką, ale i mnóstwo dodatkowych ćwiczeń, filmików z naturalnymi wypowiedziami native speakerów. Takiego podejjścia do nauczania nie doświadczyłam podczas żadnego kursu w innych szkołach - zawsze wybierałam te mniejsze, gdyż omijam szerokim łukiem sieciówki. Osobiście gorąco zajęcia z Magdą i Olgą, do tych lektrek zawsze są kolejki i lista rezerwowa moja siostra jest zachwycona Kasią. Jedyny minus to, że w połowie października nie ma już zazwyczaj miejsc, bo mają komplety w grupach i z tego względu musiałam czekać 4 miesiące aby się tam zapisać.
A na jaki poziom chodziłaś i z jakich podręczników się korzysta?
Cytat: meteorr44
Szperając w necie można wyczaić kilka rankingów. Moim zdaniem to dodatkowa pomoc w wyborze szkoły. Oczywiście dobrze jest osobiście znać oceny ludzi którzy chodzili do tej czy innej szkoły. Dla zainteresowanych link do takiego właśnie rankingu szkół językowych.... www.szkolyjezykowe.zumi.pl

i jeszcze jeden ranking dla Warszawy.


http://www.ocenwszystko.pl/r501,najlepsza-szkola-jezykow-obcych-w-warszawie.html
edytowany przez car321: 14 lip 2017
Ja aktualnie jestem na kursie wakacyjnym w PiSchool i jestem z niego bardzo zadowolona. W końcu mam czas podszkolić się z angielskim. Zajecia są intensywne bo aż po 3 h dwa razy w tygodniu, ale tego wlaśnie oczekiwałam! :)
Tak patrząc na rankingi to widac, że bardzo wysoko plasuje się English For You. Szkola od wielu lat na rynku plus korzystny system nauki (polski lektor z native speaker w parze). Byłem na kilku kursach i potwierdzam ich wysoką jakosć. Korzystne kameralne grupy bardzo wspierają wydajnosc zajęć. Generalnie trzeba mowic, nawet ci bardziej niesmiali sa zmuszani przez native speakers do czynnego udziału w lekcjach, organizując ciekawe tematy. Dodam, ze po ich kursach znalazłem lepsza pracę
Cytat: Babadook
wyd. Edgard:
Angielski nie gryzie (A1-A2)
Angielski nie gryzie dla średnio zaawans. (B1-B2)
Angielski Niezbędne zwroty i wyrażenia (A2-B1)
Profesor Henry Intensywny kurs (A1-B2)
Wielka gramatyka języka angielskiego (A1-C2)
mam też Współczesny słownik angielsko-polski, polsko-angielski (twarda okładka)
jest też Praktyczny słownik angielsko-polski, polsko-angielski (miękka okładka)
Oba słowniki wydane w tym roku. Ten z miękką okładką ma mniejsze wymiary, jest taki bardziej kieszonkowy. Oba widziałem w księgarni ale zdecydowałem się na "współczesny słownik".
A pakiet "Intensywny kurs" wg opisu odpowiada 4 letniej nauce języka na kursach stacjonarnych.
Oczywiście zakładając żółwie tempo występujące na takich kursach ;)

wyd. Preston Publishing:
Angielski w tłumaczeniach. Gramatyka (poziomy od A1 do C2, każdy poziom jest oddzielnie)

To taka moja podstawowa baza która mógłbym polecić każdemu. Dużo jest tego z płytami CD na których są nagrania rodowitych lektorów (czyt. nativów).
Oczywiście te wydawnictwa mają dużo więcej w swojej ofercie, no i nie są jedynymi na rynku ;)

Ja korzaystalem z Profesora Henrego B2, fajny kompaktowy kurs. Bardzo mi pomogl jako wsparcie stacjonarnego kursu
https://langzie.pl
ja wyszukiwałam szkoły tu, gdyż ta porównywarka wydaje się bardziej obiektywna. Najlepiej chyba sprawdzać różne źródła - znajomi, opinie w internecie, na facebooku. Jest już dla mnie zatanawiające jeśli szkoła ukrywa opinie np. na facebooku.
witam, proszę o opinię na temat szkoły językowej ARCHIBALD. Może ewentualnie inne szkoły języka angielskiego na Bielanach?
Wrzesień za pasem, czas poszukać szkoły
edytowany przez meteorr44: 23 sie 2017
Cytat: zamek01
Tak patrząc na rankingi to widac, że bardzo wysoko plasuje się English For You. Szkola od wielu lat na rynku plus korzystny system nauki (polski lektor z native speaker w parze). Byłem na kilku kursach i potwierdzam ich wysoką jakosć. Korzystne kameralne grupy bardzo wspierają wydajnosc zajęć. Generalnie trzeba mowic, nawet ci bardziej niesmiali sa zmuszani przez native speakers do czynnego udziału w lekcjach, organizując ciekawe tematy. Dodam, ze po ich kursach znalazłem lepsza pracę

Miałam kontakt z English For You i rzeczywiście bardzo udało mi się poprawić mówienie. Native Speakers mają przygotowanie merytoryczne, potrafią przekazać wiedzę. Bardzo indywidualnie dobierana jest tematyka do każdej grupy. Szkoła oferuje tylko zajęcia w małych grupach, nie można "schować się" za plecami kolegi. Pamiętam dużą ilość testów i sprawdzianów. Zajęcia fajnie urozmaicane filmikami i materiałami ze stron BBC i CNN. Zawsze w czerwcu bardzo dużo osób zapisuje się na kontynuację od września więc o dobre miejsca trzeba zadbać odpowiednio wcześniej. English For You specjalizuje się w angielskim , nie jest to supermarket językowy. Bardzo ważne, aby trafić do specjalisty w danej branży.
Cytat: zamek01
Cytat: Babadook
wyd. Edgard:
Angielski nie gryzie (A1-A2)
Angielski nie gryzie dla średnio zaawans. (B1-B2)
Angielski Niezbędne zwroty i wyrażenia (A2-B1)
Profesor Henry Intensywny kurs (A1-B2)
Wielka gramatyka języka angielskiego (A1-C2)
mam też Współczesny słownik angielsko-polski, polsko-angielski (twarda okładka)
jest też Praktyczny słownik angielsko-polski, polsko-angielski (miękka okładka)
Oba słowniki wydane w tym roku. Ten z miękką okładką ma mniejsze wymiary, jest taki bardziej kieszonkowy. Oba widziałem w księgarni ale zdecydowałem się na "współczesny słownik".
A pakiet "Intensywny kurs" wg opisu odpowiada 4 letniej nauce języka na kursach stacjonarnych.
Oczywiście zakładając żółwie tempo występujące na takich kursach ;)

wyd. Preston Publishing:
Angielski w tłumaczeniach. Gramatyka (poziomy od A1 do C2, każdy poziom jest oddzielnie)

To taka moja podstawowa baza która mógłbym polecić każdemu. Dużo jest tego z płytami CD na których są nagrania rodowitych lektorów (czyt. nativów).
Oczywiście te wydawnictwa mają dużo więcej w swojej ofercie, no i nie są jedynymi na rynku ;)

Ja korzaystalem z Profesora Henrego B2, fajny kompaktowy kurs. Bardzo mi pomogl jako wsparcie stacjonarnego kursu

Tych wydawnictw jest bardzo dużo, ale dla mnie the best jest poczciwy Murphy
Ja uczyłam się indywidualnie z lektorem za pomocą SKYPE w szkole LINGUA NOVA z Warszawy. Kurs mój trwał ponad 6 miesięcy, ponieważ ja zawsze chciałam mówić płynnie. W trakcie takich spotkań mój lektor zawsze kładł głównie nacisk na to by ciągle mówić po angielsku. Zwracał uwagę na idiomy i formy zdań abym prawidłowo odmawiała. Uważam, że warto było to nawet by przypomnieć sobie słówka, gramatykę oraz jak prawidłowo się wymawia po angielsku. Naprawdę polecam tą firmę!
Osobiście wpadła mi w oko oferta English For You, koleżanka z pracy była bardzo zadowolona z kursu. Bardzo poprawiła mówienie, pracuję z nią w międzynarodowej firmie i widać jak ławo idzie jej komunikacja po angielsku. Właśnie chwaliła sobie poziom native speakers, którzy potrafili prowadzić konwersacje, moderować dyskusje i zmuszać do mówienia. Dlatego biorę serio właśnie English For You. Oprócz English For You rozważam Pygamliona na Saskiej Kępie. Obiło mi się od kilku osób, ze to rzetelna szkoła z certyfikatami jakości. Może ktoś coś więcej by drapnął o Pygamalionie :)))
Cytat: terri
>>>ale wiadomo że trudno się mobilizować samemu
Bardzo nie lubie, kiedy ktos przypuszcza ze wszyscy tak samo sie ucza. Niektorzy lubia byc sami i maja zdolnosci mobilizowania siebie samego. Nikt nie musi nade mna tez stac z batem i mnie bic do krwi (chociaz dla niektorych to jest przyjemnosc)...:-)
Myślę, że możliwość awansu w pracy i lepszej kaski dostatecznie dobrze mobilizuje.
Poszukuje szkoły (najlepiej na bemowie), która przygotuje mnie w max. 2 lata do egzaminu FCE. Mój obecny poziom to A2. Stąd też moje pytanie czy jest możliwe nauczyć się języka w 2 lata praktycznie od podstaw? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wybaczcie ale zawsze chciałem to napisać :))
Wszystko zależy od twojego zaangażowania oraz indywidualnych predyspozycji.
Podobne pytanie zadają początkujący kulturyści kupując w sklepie sportowym odżywki.
Panie a ile mi po tym masy przybędzie?
edytowany przez Michael_Corleone: 22 wrz 2017
Cześć, poszukuje szkoły językowej w Warszawie, która uczy języka angielskiego metodą DIRECT.
Uczyłam się już angielskiego tą metodą w innym mieście i byłam bardzo zadowolona. Co polecacie?
Najważniejszy w nauce języka jest: dobry lektor, własna praca, małe grupki i dostęp do wykwalifikowanych native speakers.
Ciekawe, czy Speak Up działa na zasadzie fanczyzy, czy jest to jedna firma?
Cytat: kingi09
Osobiście wpadła mi w oko oferta English For You, koleżanka z pracy była bardzo zadowolona z kursu. Bardzo poprawiła mówienie, pracuję z nią w międzynarodowej firmie i widać jak ławo idzie jej komunikacja po angielsku. Właśnie chwaliła sobie poziom native speakers, którzy potrafili prowadzić konwersacje, moderować dyskusje i zmuszać do mówienia. Dlatego biorę serio właśnie English For You. Oprócz English For You rozważam Pygamliona na Saskiej Kępie. Obiło mi się od kilku osób, ze to rzetelna szkoła z certyfikatami jakości. Może ktoś coś więcej by drapnął o Pygamalionie :)))

System nauki w English For You jak dla mnie bardzo sprzyja przełamywaniu strachu i oporu przed mówieniem. Zajęcia w tej placówce zawsze były i są czystą przyjemnością. Uważam, że szkoła zatrudnia bardzo dobrą kadrę. Miałam kilku polskich lektorów i kilku native speakers. Zawsze kursy były starannie opracowane i przygotowane a zagadnienia indywidualnie dobrane do danej grupy. Lektor polski jest swego rodzaju "przewodnikiem" wprowadzając tematykę, opracowując teksty, słownictwo i zwroty, które następnie "rozkręca" w dyskusjach osoba z kraju anglojęzycznego. Wiadomo o czym będzie rozmowa, jest więc czas aby przygotować się do konwersacji. Ważne, że native poprawiają błędy i zachęcają te bardziej nieśmiałe osoby do mówienia. Bardzo wartościowym elementem całego kursu są warsztaty konwersacyjne prowadzone w fajnie zaaranżowanym klubiku dyskusyjnym. Spotkania też prowadzą native speakers, można się na maxa wygadać. Ogólnie English For You to według mnie najlepsza opcja na naukę języka dla osób, które chcą podziałać coś ze swoim mówieniem, ale także uporządkować struktury języka angielskiego.
Cytat: terri
Nie. Widzisz, zebys byl sluchal swoich rodzicow jak byles maly, to byloby inaczej.
Gdyby rodzice mieli zdolnosci przekazywac co jest dobre dla dziecka (a nie ryczec jak jakies hieny 'on speed' na dzieci) wtedy dzieci moze by ich sluchali.

Czyli jak widać rola rodziców w edukacji czy nauce języka jest rzeczywiście duża. Ci rodzice którzy inwestuję w swoje pociechy dają im zwyczajnie lepszy start w stosunku do tych gdzie rodzice delikatnie mówiąc odpuścili sobie sprawę. Potem osoby taki muszą gonić króliczka we własnym zakresie poświęcając na to swój czas, zaangażowanie i finanse
Cytat: kate.newone
System nauki w English For You jak dla mnie bardzo sprzyja przełamywaniu strachu i oporu przed mówieniem. Zajęcia w tej placówce zawsze były i są czystą przyjemnością. Uważam, że szkoła zatrudnia bardzo dobrą kadrę. Miałam kilku polskich lektorów i kilku native speakers. Zawsze kursy były starannie opracowane i przygotowane a zagadnienia indywidualnie dobrane do danej grupy. Lektor polski jest swego rodzaju "przewodnikiem" wprowadzając tematykę, opracowując teksty, słownictwo i zwroty, które następnie "rozkręca" w dyskusjach osoba z kraju anglojęzycznego. Wiadomo o czym będzie rozmowa, jest więc czas aby przygotować się do konwersacji. Ważne, że native poprawiają błędy i zachęcają te bardziej nieśmiałe osoby do mówienia. Bardzo wartościowym elementem całego kursu są warsztaty konwersacyjne prowadzone w fajnie zaaranżowanym klubiku dyskusyjnym. Spotkania też prowadzą native speakers, można się na maxa wygadać. Ogólnie English For You to według mnie najlepsza opcja na naukę języka dla osób, które chcą podziałać coś ze swoim mówieniem, ale także uporządkować struktury języka angielskiego.

Od około miesiąca chodzę na kurs właśnie do English For You, tak jak pisałam przekonała mnie do tej szkoły koleżanka z pracy. Muszę przyznać, że zajęcia są rzetelnie prowadzone. Nasza Ania bardzo dokładnie i niezwykle starannie wszystko tłumaczy, przynosi dużo ciekawych materiałów, wprowadza też gry językowe, które motywują do myślenia po angielsku. Fajnie nastraja i przygotowuje nas do dyskusji z naszym native speakerem Brandonem. Ten Amerykanin jak dla mnie prowadzi zajęcia "bez skazy" . Starannie wyłapuje błędy i zwraca uwagę na poprawność wymowy. Potwierdzam opinie innych osób, ze taki sposób nauki motywuje do mówienia. Już po miesiącu poczułam, ze zaczęłam się rozkręcać. Miałam kiedyś B2 na studiach, ale czuję, ze dopiero na kursie właśnie w English For You zaczynam wykorzystywać angielski w praktycznym użyciu
661-690 z 748

 »

Studia językowe