Polecana szkoła językowa

91-120 z 482
Wiesz, lektor nie będzie elastyczny jak nie ma nic do powiedzenia, a z drugiej strony jak nie będziesz miała umowy ze szkołą to grupa może rozsypać się w każdym momencie z niekorzyścią dla tych co chcą sie uczyć.
Cytat: zamek01
Rzeczywiście Eglish For You jest dobrą szkołą w Warszawie, gdzie jednak dominują konwersacje, gdzie osoby z barierą języka mogą sporo z tym powalczyć. Jest tak ponieważ połowa zajeć jest z osobami anglojęzycznymi w malych grupach. Oczywiście gramtyka jest robiona z polskim lektorem. Jak komuś mało to ma jeszcze gratosowe warsztaty, sporo się tam dzieje i tematy są ciekawe.
Od niedawna jestem na kursie w mniejszej szkole na Pradze PŁN - The Lemon Tree. Tak jak piszą w każdej grupie są 4 osoby, więc czuć komfort, grupa bardzo dobrana (poziom, wiek słuchacza). Lektor zaangażowany i to bardzo , sporo dodatkowych materiałów. Ma pole działania, gdyż mało osób w grupie

Ze swojego doświadczenia napiszę, że kursy prowadzone w English For You cechują się wysokim poziomem, widać, że lektorzy, którzy tu pracują sa dobrze przygotowani. Widać, ze muszą robić raporty i są pod nadzorem. Co jakiś czas na zajęciach pojawia się Pani metodyk. Szkoła starannie prowadzi rozmowę kwalifikacyjną, więc osoby na kursie sa dobrze dobrane. W aspekcie mówienia nic dodać nic ująć tak jest w każdej grupie i na każdym poziomie osoba anglojęzyczna, która proadzi część konwersacyjna kursu, więc nie ma zmiłuj musisz mówić...
edytowany przez car321: 01 mar 2013
Cytat: kalika4
Wiesz, lektor nie będzie elastyczny jak nie ma nic do powiedzenia, a z drugiej strony jak nie będziesz miała umowy ze szkołą to grupa może rozsypać się w każdym momencie z niekorzyścią dla tych co chcą sie uczyć.

Jasna sprawa umowa musi być, ważne aby chroniła i szkołę i słuchacza
Umowa jasna i przejrzysta, tak powinno być, ale niektórzy komplikują sprawy
Cytat: bolko12
Umowa jasna i przejrzysta, tak powinno być, ale niektórzy komplikują sprawy

Czasami to podpisując jakiś papierek tak wszystko jest zamotane, że lepiej iść razem z prawnikiem
W kwestii umów sparzyłam się z biurem podróży więc teraz uważam
Cytat: taleska
W kwestii umów sparzyłam się z biurem podróży więc teraz uważam

Miałem leciecieć kiedyś do Grecji, powiedzieli, że grupa jest za mała, wylot skasowali , kazali zajrzeć do punky X paragraf y i tam szukać odpowiedzi, jak jest dobrze to jest dobrze
Cytat: taleska
W kwestii umów sparzyłam się z biurem podróży więc teraz uważam

Biura podróży to całkiwty freestyle
Cytat: taleska
W kwestii umów sparzyłam się z biurem podróży więc teraz uważam

Ja już czytam, bo się trochę boję i nie chcę następnie biadolić na cały świat
Jaka forma płatności itd
Cytat: kalika4
Wiesz, lektor nie będzie elastyczny jak nie ma nic do powiedzenia, a z drugiej strony jak nie będziesz miała umowy ze szkołą to grupa może rozsypać się w każdym momencie z niekorzyścią dla tych co chcą sie uczyć.
y

Tylko zależy co w tej umowie jest zawarte
Cytat: kanaka11
Czy ktoś może napisac na temat Mock Testów, czy wyglądają dokładnie tak samo jak prawdziwy egzamin ???

Generalnie szkoły starają sie prowadzic taki egzamin według reguł prawdziwego egzaminu, natomiast pamiętajmy, brak tu stresu
Cześć, chciałam podpytać czy ktoś może ze Śląska jest? Szukam kursów w Katowicach najlepiej, interesuje mnie nauka metodą direct english, widziałam w jednym wątku, że polecana była ta szkoła > lingua-house.pl < a oni akurat są w Katowicach. Szukam porządnego kursu, godzinowo jakoś sobie go dopasuję to nie problem, tylko chciałam dobrze wybrać. Z góry dziękuję za info jeśli ktoś zna :)
a myślałaś może o speak up lub innych sieciówkach?
Zawsze mają plusy i minusy
Napisz coś więcej....
Dla mnie niekoniecznie szkoła musi być sieciówką, choć znam osoby zadowone z ogólnpolskich szkól
Jestem tu akurat podobnego zdania, liczy się jakość, nie wielkość, choć małe szkółki mogą upadać
>>>>liczy się jakość, nie wielkość,
i juz moja glowa o czyms innym mysli :-)
Cytat: muszt-ardka
Jestem tu akurat podobnego zdania, liczy się jakość, nie wielkość, choć małe szkółki mogą upadać

Mogą upaść, ale to już zależy od tego jak właściciele ją prowadzą. Ja mam dobre doświadczenia z małymi szkołami. Mam wrażenie, że właściciele takich szkół bardziej się starają by zajęcia były atrakcyjne.
Cytat: sottothe
Cytat: muszt-ardka
Jestem tu akurat podobnego zdania, liczy się jakość, nie wielkość, choć małe szkółki mogą upadać

Mogą upaść, ale to już zależy od tego jak właściciele ją prowadzą. Ja mam dobre doświadczenia z małymi szkołami. Mam wrażenie, że właściciele takich szkół bardziej się starają by zajęcia były atrakcyjne.

Napisz z jakimi ???
W sieciówkach mają wypracowane standardy. Tam wszystko jest spisane, wszystko wiadomo jak postępować w jakich przypadkach co robić, a w małych decyzje podejmuje dyrektor i wszystko od niego zależy.
Napisz jakie to standardy, na czym polegają
Cytat: smack
Cytat: sottothe
Cytat: muszt-ardka
Jestem tu akurat podobnego zdania, liczy się jakość, nie wielkość, choć małe szkółki mogą upadać

Mogą upaść, ale to już zależy od tego jak właściciele ją prowadzą. Ja mam dobre doświadczenia z małymi szkołami. Mam wrażenie, że właściciele takich szkół bardziej się starają by zajęcia były atrakcyjne.

Napisz z jakimi ???

Najlepiej z Centrum Językowym Together na Pradze Północ.
Według mnie przede wszystkim dobrze jest wybierać szkoły, które specjalizują i zajmują się konkretnym językem. Jest kilka takich szkół w Warszawie, ja akurat znam English For You. System w tej szkole wpólpracy lektora od grmatyki i osoby anglojęzycznej od konwersacji spoczko metoda i dosyć skuteczna, choć oczywiscie wszystko zależy też od nas.
Na Paradza pln rzeczywiscie nie ma zbyt wielu szkół. Sottothe pisze o Together , coś pozytywnie obiło mi się o tej szkole. Nieduża, ale dobre podejście do słuchacza. Liczy się też to czy lubimy chodzić na angielski
Cytat: kalika4
W sieciówkach mają wypracowane standardy. Tam wszystko jest spisane, wszystko wiadomo jak postępować w jakich przypadkach co robić, a w małych decyzje podejmuje dyrektor i wszystko od niego zależy.

Jestem bardzo ciekawy o co chodzi z tym standardami, każdy oddział jednak działa na specyficznym polu i ciężko mierzyć chyba jedną miarą. Jak to jest ???
Cytat: bolko12
Umowa jasna i przejrzysta, tak powinno być, ale niektórzy komplikują sprawy

Czytałeś kiedyś umowe z firmą telekomuniakcyjną to dopiero bełkot
Cytat: pafcio11
Cytat: bolko12
Umowa jasna i przejrzysta, tak powinno być, ale niektórzy komplikują sprawy

Czytałeś kiedyś umowe z firmą telekomuniakcyjną to dopiero bełkot

Nie czytalam, ale jak teraz bede w Krakowie, to zapytam sie Pana konsultanta/sprzedawce zeby mi ja przeczytal i wytlumaczyl. To bedzie frajda.....(jeszcze napewno to nagram)
Ja juz nigdy NIC nie bede podpisywala zanim kazde slowo nie bedzie wyjasnione i dokladnie omowione co to znaczy. Raz tylko takie glupstwo zrobilam i stracilam 4 lata nerwow i fortune na adwokata, a w koncu sama to zalatwilam.
Tak, ze prosze CZYTAC ze zrozumieniem, bo wtedy takie firmy sie wykrecaja, ze to bylo w umowie. Jak tak chca dalej grac, to tak bedziemy tanczyc.
Cytat: terri
a w koncu sama to zalatwilam.

And what did you do with that grifter? Knowing you, I bet you cuffed him to a sink pipe and put a spiked collar around his neck. Poor thing. I hope the bastard is still alive. -:)
91-120 z 482